Lazar Petrović u 9 min
     Ilija Đorđević u 30, 46 min
     Danilo Božanić u 39, 62 i 63 min

Petlići 2007 godište

U 8. kolu lige petlića FS RIS naši dečaci ugostili su FK Trstenik. Treba istaći da je ovu utakmicu u našem timu nastupilo samo 4 igrača 2007 godište ali su oni doprineli skoro svim golovima našeg tima, postigli su 11 golova i asistirali kod 2. Posebno treba istaći igru Mihajla Cvetkovića koji je postigao 8 golova i asistirao kod nekolicine pogodaka. Od samog početka utakmice naš tim je krenuo silovito i izvršio presing na protivičkoj polovini ne dozvolivši protivniku da pređe centar. Do 8.minuta smo stvorili nekoliko izglednih prilika, preko brzonogog Ilije Đorđevića i igrača današnje utakmice Mihajla “Mikse” Cvetkovića. Igrao se 8.minut kada je “Mixa” nakon nekoliko razmenjenih pasova na sredini terena ušao u protivnički kazneni prostor i pogodio mrežu gostiju za vođstvo domaćih 1:0. Već u sledećem napadu, igrao se 9 minut u strelce se upisao danas fantastični Lazar Petrović koji je pogodio mrežu trsteničana za vođstvo domaćih 2:0. U 14.minutu je već 3:0 srelac ko drugi nego reprezentativac Srbije, Mihajlo Cvetković. U 20.minutu, nakon prelepe solo akcije “Mixa” ulazi u kazneni prostor gostiju i u stilu vrhunskih golgetera pogađa za 4:0. Nakon pola sata igre i jednog odlično izvedenog kornera sa leve strane Ilija Đorđević upućuje udarac iz prve, pogađa protivničkog igrača u ruku u kaznenom prostoru Trstenika i za odličnog sudiju utakmice Marka Markovića nije bilo dileme, opravdano pokazuje na “belu tačku”. Siguran izvođač je ponovo Mihajlo Cvetković za sada već visokih 5:0. Već u sledećem napadu igrao se 31. minut iskosa sa desne strane kao tajfun prolazi pored odbrane gostiju Ilija Đorđević i pogađa za 6:0. Igrao se poslednji minut prvog poluvremena kada je jednu dugu loptu kratko odbio glavom Dusan Đorđević, do lopte dolazi napadač gostiju Đurić, vara svog čuvara Andriju Stojkovića i sa nekih 18 metara pogađa sam ugao gola domaćih za 6:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Rezerni trener šampiona prof. dr Ivan Janković u drugom delu igre uvodi sve rezerviste postepeno i od svih igrača zahteva maksimalnu ozbiljnost u igri, sto je rezultiralo postizanjem 8 golova u nastavku igre. Najpre je u 39.minutu danas odlični Danilo Božanić povisio na 7:1 postigavši prvi od ukupno 3 pogotka na današnjoj utakmici. Zatim u 44 i 50.minutu Mihajlo Cvetković postize još dva pogotka za visoko vođstvo svoje ekipe. U 46.minutu se u strelce upisao ponovo Ilija Đorđević. A onda na scenu stupa Danilo Božanić najpre glavom, nakon fantastično izvedenog kornera Matije Blagojevića, popularni “Boža” pogađa u 62.minutu za visokih 11:1 na sjajnu asistenciju Mihajla Cvetkovića. A već u 63.minutu je Danilo Božanić strelac za nedostižnih 12:1. Posle jednog poigravanja Lazara Petrovića na sredini terena i jedne jeftino poklonjene lopte protivničkom napadaču Raviliću, protivnik uspeva da dođe do svog drugog pogotka na današnjoj utakmici fantastičnim i neodbranjivim udarcem sa distance. Za sam kraj današnje rapsodije na popularnom “Kariskakisu” pobrinuo se kapiten Mihajlo Cvetković najpre u 68 minutu kada je lobovao protivničkog igrača a onda iz prve pogodio pravu “bombu” i evro golom po 13-ti put zatresao mrežu danas nemoćnog golmama gostiju Beloice. Konačnih 14:2 postavlja ko drugi nego “Mixa” svojim 8-mim, pogotkom iz fantastično izvedenog slobodnog udarca sa nekih 20-tak metara od protivničkog gola. Čestitke svim igračima na izuztnom zalaganju na današnjoj utakmici počev od golmana Milovana Mitića do poslednjeg igrača koji je sa klupe ušao u igru. Sledeće nedelje nas očekuje gostovanje u Knjaževcu ekipi Timočanina. Idemooo!!