Mihajlo Cvetković u 14, 16 i 23 min                   Ognjen Petrović u 47 min
     Đorđe Marjanović u 25 min
     Nikola Mitić u 60 min

Petlići 2006 godište

U trećem kolu prve RIS lige petlića naša ekipa je ugostila ekipu iz Trstenika i ubedljivo pobedila rezultatom 5:1. Veoma dobro, pogotovo prvo poluvreme je odigrala naša ekipa i po teškom terenu uspevala da izgradi dosta dobrih akcija i šansi. Mogli smo već iz prvog kornera da povedemo kada je centrirao loptu Matija Stojanović na glavu Nemanji Nikoliću, ali je on šutira preko gola. Već na drugom korneru opet šansa. Andrija Stojković dobro centrira na drugu stativu gde se našao sam Mihajlo Cvetković, međutim loptu šalje za malo pored gola. U 14 min naš kapiten Mihajlo Cvetković je primio loptu na nekih dvadesetak metara od gola i pogodio sam ugao protivničkog gola za 1:0. Nedugo zatim ponovo je u centru pažnje Mihajlo Cvetković kada je loptu iz slobodnog udarca namestio Matija Stojanović, a Mihajlo poslao projektil pod prečku za 2:0. Dobar kontra napad naši dečaci su organizovali, Filip Kuzmanović je poslao pas preko kompletne odbrane protivnika ka Mihajlu Cvetkoviću, on ulazi u putanju korpulentnom štoperu gostiju Petroviću i njemu nije nista preostalo nego da ga ruši u kaznenom prostoru i to je jedanesterac. Loptu je namestio kapiten “šampiona” Mihajlo Cvetković i rutinski smestio u mrežu za 3:0. Nedugo zatim odličan pas u prostor Lazara Petrovića ka Matiji Stojanoviću na levoj strani, koji prolazi i odigrava povratnu loptu na “peterac”, gde na nju natrčava Đorđe Marjanović i šalje u mrežu za 4:0. Tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu smo malo pali u igri i dozvolili protivniku da, za razliku od prvog gde nije imao udarac na gol, stvori nekoliko šansi. Jedna od takvih je bila kada je loptu na nekih trideset metara namestio štoper gostiju Petrović i poslao pod prečku nemoćnog Mihajla Ristića. U nastavku igre Jovan Korolija probija po boku i šalje povratnu loptu na koju natrčava Nikola Mitić i šalje u mrežu za konačnih 5:1. Dobra igra naših dečaka koji suzaslužili ovaj trijumf dobrim radom i treniranjem, tako da nastavljamo da se pripremamo za derbi utakmicu sledeće nedelje gde nam dolazi Duel Juniors odlična ekipa iz Kruševca. Idemo!!