Andrija Stojković u 19 min
     Mihajlo Cvetković u 27 min
     Lazar Petrović u 54 min

Petlići 2007 godište

U 5.kolu lige petlića FS RIS petlića pukla je “petarda” u Donjem Komrenu na “Kariskakisu”i naši dečaci su savladali i nadigrali ekipu Železničara sa ubedljivih 5:1. U niškom derbiju naša ekipa je pokazala da je prošlonedeljni poraz od Radničkog bio samo loš dan i istakla ozbiljnu kandidaturu za visok plasman. Od samog starta su naši dečaci pokazali da su nesavladivi na svom terenu, grizli za svaku loptu, borili se, igrali pas igru i pravili šanse za gol i koristili ih na najbolji način. Već u 4 min Mihajlo Cvetković je velemajstorski ubacio loptu preko odbrane “želje” ka protivničkom golu gde se našao brzonogi Ilija Đorđević, koji je pretrčao dva odbrambena igrača i inteligentno samo prebacio gostujućeg golmana Bekića i lopta završava u mrežu za 1:0. Ponovo je tandem Cvetković – Đorđević pravio pravi ršum po desnoj strani. Nekoliko minuta kasnije ponovo je Mihajlo Cvetković ovoga puta niskom loptom između dva odbrambena igrača uposlio Iliju Đorđevića koji odnosi loptu ka golu i samo je plasira u samom uglu za 2:0. Strašan tandem. A onda najlepši detalj meča koji će se prepričavati mesecima. Danas neprelazni Andrija Stojković je povisio na 3:0 iz slobodnog udarca sa više od 30 metara i to u same rašlje gola gostiju za veliku radost na terenu.

Šćekić (sa loptom) i Andrija Stojković vodili su bespoštednu borbu na terenu.

Gostujuća ekipa je uspela da smanji na 3:1 preko svog najboljeg igrača Miletića, kada je sam uzeo loptu na nekih 30 metara od gola i nanizao našu kompletnu odbranu i poslao loptu pod prečku za 3:1. Bio je to sjajan potez. Veoma lepu akciju napravili su Danilo Božanić i Mihajlo Cvetković kada je ovaj prvi iz prvog dodira sa loptom poslao “Mixu”jedan na jedan sa protivničkim golamnom, međutim “Mixa” šutira tik iznad prečke. Onda kolosalna prilika za Železničar. Najbolji igrač gostiju Miletić uspeva da zadrži loptu pored dva naša igrača, izađe jedan na jedan našim golmanom Milovanom Mitićem, šutirameđutim ovaj hrabro istrčava i brani zicer. Detalj koji je možda sprečio rezultatsku neizvesnost i tas vage prebacio na našu stranu. Lepu akciju na levoj strani napravili su Vojin Stojanović i Lazar Petrović kada je ovaj prvi lepo ispratio pravovremeno utrčavanje našeg kapitena Mihajla Cvetkovića i poslao mu pas u prostor, “Mixa”stiže do lopte i lepo plasira u mrežu za 4:1. Rasplamsala se velika birba na terenu Šćekić se lepo oslobodio čuvara poslao loptu pod prečku, međutim naš golman Milovan Mitić kači loptu prstima i ona završava na prečki i odlazi u polje.

U drugom poluvremenu mnogo manje šansi na obe strane, ali ritam nije padao, borba se vodila na svakom delu terena. Sredinom drugog poluvremena Matija Blagojević je izveo korner i loptu poslao na glavu Lazaru Petroviću koji je zakucava u mrežu za 5:1. Sjajna partija Lazara Petrovića koji se naigrao na sredini terena pored “nevidljivog” Kuzmanovića, danas najslabije “karike” u ekipi gostiju. Beležimo i šansu Mihajla Cvetkovića kada mu je lepo loptu na nogu spustio Danilo Božanić, međutim popularni “Mixa” šutira pored gola. Odlična partija Danila Božanića koji je zadržao dosta lopti u napadu i pomogao u kreaciji ofanzivnih akcija našeg tima. Ekipa Železničara se trudila u nastavku igre da postigne pogodak ali su danas u odbrani briljirali štoperski tandem Dušan Đorđević i Andrija Stojković.

Moramo da pohvalimo celu našu ekipu od našeg golmana do poslednjeg igrača na klupi koji su dali svoj dobar doprinos, jer su danas igrali kao jedan pravi tim, prava ekipa koja zna šta hoće na terenu. Svaka čast i bravo! Narednog vikenda naša ekipa treba gostovati Dunavu u Prahovu, međutim odlazak tamo  je pod velikim znakom pitanja iz finansijskih razloga.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Šampion Nais : Železničar 5:1    Read More