Danilo Božanić u 15 i 46 min
                                                               Ilija Đorđević u 30 min
                                                               Lazar Petrović u 45 min

Petlići 2007 godište

Ovog vikenda naša ekipa petlića je u prvoj Ris ligi gostovala u Prahovu, gde je odmerila snage sa ekipom Dunav i slavila ubedljivo rezultatom 0:8. Od samog starta utakmice naši dečaci su dominirali na terenu i već u 2.minutu na levoj strani Vojin Stojanović je poslao pas u prostor ka Mihajlu Cvetkoviću koji mirno rešava situaciju jedan na jedan sa protivničkim golmanom Krojtorovićem i dovodi naš tim u vođstvo 0:1. U sledećoj akciji ovoga puta je Mihajlo Cvetković asistent, koji je sa naše polovine poslao loptu u prostor ka Danilu Božaniću koji izlazi ispred istrčalog golmana protivničke ekipe i lob udarcem šalje loptu u mrežu za 0:2. Nedugo zatim kombinovali su sada preko sredine terena Lazar Petrović i Mihajlo Cvetković, gde ovaj prvi predriblao dva protivnička igrača i spojio sa golom popularnog “Mixu” koji ne greši i trese mrežu za 0:3. U nastavku igre akciju smo počeli iz zadnje linije, Andrija Stojković je poslao pas u sredinu terena  ka Lazaru Petroviću koji dodaje do Mihajla Cvetkovića, on kombinuje sa Danilom Božanićem, koji šalje loptu između dva odbrambena igrača ka Iliji Đorđeviću on dribla protivničkog golmana Krojtorovića i šalje loptu u mrežu za 0:4. Na 0:5 povećao je solo akcijom naš kapiten Mihajlo Cvetković koji je malom minijaturom nanizao nekoliko igrača i levom nogom poslao “bombu” u sam ugao i postavio konačan rezultata prvog poluvremena. Dunav : Šampion Nais 0:5.

Drugo poluvremene nastavlja se dominacija “šampiona” na terenu. Reprezentativac Srbije za 2007 godište Mihajlo Cvetković se ponovo upisuje u strelce, šutirao ka protivničkom golu Vojin Stojanović, golman odbija loptu negde na ivici šesnaesterca koja dolazi do “Mixe” te on veoma inteligentno lob udarcem pogađa mrežu za 0:6. Novak Cenić je izveo korner sa leve strane i pogodio u glavu Lazara Petrovića koji zakucava loptu u mrežu za 0:7. Na 0:8 povećava Danilo Božanić posle lepe akcije našeg tima, kada je rezervista Mateja Milenković probio po levoj strani i nesebično uposlio “Božu” kome nije bilo teško da sa dva metra pogodi prazan gol za konačnih Dunav : Šampion Nais 0:8. Ubedljiva pobeda naših dečaka koja je mogla biti još ubedljivija, međutim zadovoljni smo igrom naših dečaka i nadamo se da ćemo nastaviti pobedonosnu seriju već u četvrtak kada nam u goste dolazi ekipa Lider iz Leskovca. Bravo dečaci!!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: “ŠAMPIONI” protutnjali Prahovom!!    Read More