Posted on 14-04-2019

Nemanja Nikolić u 17 min (autogol)                   Mihajlo Cvetković u 31 i 50 min

Petlići 2006 godište

U 20. kolu prve RIS lige petlića naši dečaci su gostovali ekipi Timoka u Zaječaru i savladali domaćina rezultatom 2:1. Herojska utakmica svih dečaka koji su igrali protiv svih uključujući i očajnog sudiju Iliju Cvetkovića koji je dozvoljavao protivniku grubu igru, a ujedno njima svirao sve sto je mogao! Igrao se 17.minut kada je pomenuti sudija izmislio korner za domaćina, jer je Ilija Đorđević napucao protivničkog igrača i lopta otišla u gol-aut, ali glavni sudija ne misli tako. Domaćin je izveo korner, loptu je poslao protivnički igrač na naš peterac gde loptu nespretno zahvata Nemanja Nikolić i šalje je u svoju mrežu za vođstvo domaćina 1:0. Međutim to nije mnogo uzdrmalo Nemanju Nikolića pa ni celu ekipu, baš naprotiv, nastavili smo da igramo hrabro i da napadamo. Filip Kuzmanović je poslao idealan pas u prostor za Nikolu Đorđevića koji je sam ušao u šesnesterac i imao brisan prostor za udarac, međutim pravi potez više i šansa propada. Nedugo zatim ponovo je Filip Kuzmanović poslao loptu između protivničkog štopera i beka, međutim protivnički golman izlazi na tu loptu, dolazi do nje, ali mu ona ispada, tu se našao Mihajlo Cvetković i ušetao se sa loptom u gol za 1:1.

U drugom poluvremenu su naši dečaci zaigrali još hrabrije i borbenije, a sudija Ilija Cvetković nastavio je da svira na svaki komentar domaćeg trenera, veoma slabo da se kreće na terenu, svira veoma sumljive ofsajde i svira sve za domaćina. Domaćin stvara prvu ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu kada je lopta prosla između našeg desnog štopera i desnog beka, dolazi do napadača, ali pravovremenim izlaskom sa gol linije naš golman Mihajlo Ristić uleće u noge protivnika i uzima živu loptu. Igrao se 50 minut kada je Ilija Đorđević izveo aut i bacio loptu ka Mihajlu Cvetkoviću, ovaj stavlja na leđa protivničkog igrača, okreće ga, šutira i pogađa u prvi ugao protivničkog golmana za vođstvo i veliku radost. U nastavku igre Đorđe Marjanović je na sredini terena ukrao jednu loptu, poslao Jovanu Koroliji koji izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom, dolazi prvi do lopte, sklanja je i sudara se sa golmanom za čist jedanesterac, ali glavni sudija Cvetković koji očigledno ne vidi ništa van radijusa od 5 metaraa a kamoli penal. Start je toliko bio jak da je Jovan Korolija iznet sa terena i odvežen u bolnicu gde mu je konstatovano naprsnuće potkolenice i odmah mu je stavljen gips. Mihajlo Cvetković je mogao da reši utakmicu kada su Andrija Stojković i Matija Stojanović dobro kombinovali po desnoj strani, pa je Matija Stojanović uposlio na levoj strani Mihajla Cvetkovića koji šutira iznad prečke. Velika pobeda naše ekipe koja je pokazala karakter i inat, veliku borbu po teškom terenu i zasluženo pobedila. Bravo deco!