Veljko Slavković u 39 min
     Veljko Milenković u 62 min

Petlići 2006 godište

U 14.kolu prve lige petlića FS RIS, naši dečaci su gostovali u Kruševcu ekipi Trajal Knez Lazar i poraženi rezultatom 2:0. Daleko slabija partija naših dečaka u odnosu na utakmicu koju su odigrali pre samo nedelju dana, nekako nismo imali tu čvrstinu u igri, ali su čak i borbenost i zalaganje ovoga puta zatajili. Međutim bez obzira na to, naši dečaci su imali više od igre u polju, dobro razmenjivali dodavanja i stvarali šanse, ali prosto danas lopta nije htela u gol. U prvoj ozbiljnijoj akciji Mihajlo Cvetković je primio pas iskosa sa desne strane od strane Nikole Đorđevića, pretrčao protivničkog igrača, gađao suprotni ugao ali je lopta prošla pored stative. Odmah zatim ponovo je u centru pažnje Mihajlo Cvetković na odigravanje Filipa Kuzmanovića primio pas na šesnaestercu protivnika i iz jednog dodira namestio loptu za udarac, dobro šutirao ali na žalost lopta pogađa prečku. Protivnik je u nastavku igre na momente pretio uglavnom sa distance i to što je imao naš golman Mihajlo Ristić je sigurno intervenisao. Na poluvremenu nije bilo golova.

U nastavku igre kolosalna šansa za Šampion NaisMateja Milenković izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom Dubrajom, međutim sebi daje predugačak for i lopta mu beži u gol aut. Na samom početku drugog poluvremena naša ekipa prima gol. Dobru i možda najbolju akciju domaćin je organizovao po našoj desnoj strani, redom su i olako ispadali Lazar Petrović, Filip Ljubenović pa na kraju i Nemanja Nikolić, lopta je došla do Slavkovića koji izlazi jedan na jedan sa Mihajlom Ristićem i šalje je u mrežu za 1:0. Odmah u narednom napadu naše ekipe Mihajlo Cvetković šalje idealnu loptu između odbrambenih igrača i spaja sa golom Mateju Milenkovića jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali ovaj šutira pravo u njega i propada dobra šansa da se odmah rezultatski vratimo u igru. Nakon toga posle loše ispucane lopte protivničkog golmana Dubraje, lopta dolazi do Mihajla Cvetkovića koji dribla jednog odbrambenog igrača i šutira levom nogom u suprotni ugao gola, ali Dubraja brani udarac. Mogli smo biti kažnjeni za promašene prilike, kada se nisu sporazumeli Vuk Valić i naš golman Mihajlo Ristić, protivnički igrač im krade loptu i šalje je negde na penal na koju natrčava napadač domaće ekipe i šalje je iznad prečke. Iz slobodnog udarca je pripretio Mihajlo Cvetković kada je poslao bombu ka protivničkom golu, ali lopta prolazi malo iznad prečke. Na dodavanje Mihajla Cvetkovića, Ilija Đorđević izlazi oči u oči sa golmanom domaćina Dubrajom,ali šutira preko prečke gde propada još jedna kolosalna šansa. Nakon svih ovih promašaja, usledila je kazna. Sa nekih dvadesetak metara Stošić je uputio ne tako jak udarac i kada smo već mislili da će to naš golman Mihajlo Ristić lagano da uhvati, ona mu se izmigoljila iz ruku i otišla u mrežu za vođstvo domaćina od 2:0. I pored slabije partije naši dečaci su stvorili nekoliko veoma izglednih prilika i postavlja se pitanje da smo mi otvorili utakmicu golom kojim tokom bi meč išao. Ovako nakon četiri vezane pobede, žalimo za petom pobedom u nizu i definitivno moramo da poradimo na završnici i reakciji u situacijama kada smo jedan na jedan sa golmanom. Idemo dalje da radimo, da popravimo greške i da budemo oni pravi protiv ekipe Radnički iz Pirota narednog vikenda našem terenu u Donjem Komrenu.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Trajal KL : Šampion Nais 2:0    Read More