Matija Stojanović u 2,4 i 24 min
     Lazar Petrović u 10 min
     Đorđe Marjanović u 30 min

Petlići 2005 godište

Petlići Šampion Naisa nakon senzacionalne pobede u Leskovcu, dočekali su na svom terenu u Donjem Komrenu ekipu Topličanina i zabeležili novu pobedu. Na samom startu meča Mihajlo Cvetković odradio je veliki “posao” na sredini terena ostavlja “tacnu” golgeteru Šampion Naisa Matiji Stojanoviću koji rutinski pogađa mrežu. Kako su gosti krenuli sa centra ponovo Mihjalo Cvetković pravi “ršum” na sredini terena, izbacuje Matiju Stojanovića jedan na jedan sa golmanom gostiju Dinićem a ovaj desnom nogom pogađa mrežu. Igrao se 10.minut, ponovo lepa akcija “šampiona” pas igrom smo lepo preneli loptu na polovinu Topličanina, Mateja Stojanović prolazi levom stranom, odigrva povratnu loptu na nogu Lazara Petrovića koji pogađa mrežu. Goleadu nastavlja igrač utakmice Matija Stojanović u 24.minutu, lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Sam finiš prvog dela utakmice, korner za “šampione”, lopta dolazi do Đorđa Marjanovića koji sjajno šutira i to je 5:0. To je bio rezultat prvog dela meča a ispostaviće se i celog toka utakmice.

Het-trik: Matija Stojanović (plavi dres) pored korpulentnog štopera gostiju Stolića.

U nastavku gosti su odigrali znatno bolje i uspeli da pariraju rezultatski u nastavaku igre. Međutim naša ekipa je imala inicijativu i kontrolu igre tokom celog drugog dela. U igru u redovima Topličanina ulazi rezervni čuvar mreže Todić koji u tri navrata odlično brani udarce Mihajla Cvetkovića i Lazara Petrovića. Sporna situacija desila se u 52.minutu kada je Milan Simonović centrirao a loptu glavom sa gol linije novajlija Nikola Živković ubacio u mrežu ali je glavni sudija te utakmice signalizirao da je lopta na svom putu napustila teren. Naša ekipa imala je par poluprilika preko Mateje Stojanovića i Milana Simonovića ali nismo bili dovoljno skoncentrisani u završnici. U finišu utakmice Mihajlo Cvetković nanizao je par igrača gostiju, šutira ali Todić brani. Poslednji minuti meča, jedna vioka lopta pada u šesnaesterac gostiju Mihajlo Cvetković hvata volej ali lopta prolazi tik pored stative uz aplauz svih prisutnih ljubitelja fudbala.

Već u nedelju čeka nas gradski derbi sa Realom iz Niša gde očekujemo nastavak pobedonosne serije.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: het-trik Matije Stojanovića!    Read More