Ilija Đorđević u 26 min
                                                         Mihajlo Cvetković u 28, 58, 60 i 70 min
                                                         Đorđe Marjanović u 40 min

Pioniri 2005 godište

Pioniri Šampion Naisa su i u drugom kolu zabeležili pobedu ovog puta u Svrljigu protiv ekipe Aca Menta. Utakmica je protekla u dominaciji našeg tima ali i jednog igrača Mihajla Cvetkovića koji je briljirao na terenu sa 4 gola i dve prelepe asistencije. Nakon opipavanja pulsa na početku utakmice  naša ekipa dolazi do vođstva nakon kornera kada je najviši u skoku bio Filip Ljubenović i uz pomoć odbrambenog igrača domaćina Blagojevića pogađa mrežu za 0:1. Najbolja prilika z domaćina usledila je u 19 minutu kada je Savić pobegao našim čuvarima izašao sam ispred našeg gola snažno šutirao ali Mihajlo Ristić sjajno brani taj udarac. A onda u 26 minutu Mihajlo Cvetković šalje dijagonalu na desnu stranu gde kao munja utrčava Ilija Đorđević biva brži od svog čuvara Stakića, zatim brži i od golmana Jocića i plasira u praznu mrežu za 0:2. Samo dva minuta kasnije Đorđe Marjanović upošljava Mihajla Cvetkovića po centrali gola koji izlazi jedan na jedan sa Stakićem i rutinski plasira u mrežu za 0:3.  Igrao se 40 minut ponovo u centru pažnje Mihjalo Cvetković vara svog čuvara na sredini terena a zatim šalje “čarobnicu” preko odbrane svrljižana tačno na nogu Đorđu Marjanoviću koji šalje pravu “bombu” pod prečku za 0:4. Tako se otišlo na odmor.

U nastavku nastavlja se sjajna igra Mihajla Cvetkovića u visokom ritmu. U 58 minutu dobija loptu sa strane vara “štopera” Miladinovića izlazi jedan na jedan sa golmanom i plasira u mrežu za 0:5. Slična situacija dva minuta kasnije Nikola Mitić šalje “parabolu” preko odbrane domaćina, popularni “Mixa” kao osica izlazi ispred svog čuvara i “špicem” je samo bocnuo loptu u mrežu, to je već bilo 0:6. Konačnih 0:7 postavlja ko drugi nego igrač utakmice Mihajlo Cvetković kada je dobio loptu na ivici šesnaesterca i sjajnim udarcem pogodio samo rašlje gola Ace Mente. U finišu meča velika šansa za Aca Mentu kada je Milivojević dobio loptu od Savića i imao praznu mrežu ali je promašio ceo okvir našeg gola.

Pioniri Šampion Naisa pobednici meča u Svrljigu!!

Čestitke svim našim dečacima na borbi i zalaganju a pogotovo igraču utakmice Mihajlu Cvetkoviću. Bravo!!

Comments Off on Liga pionira: Aca Menta : Šampion Nais 0:7    Read More