Ognjen Milić u 15 i 34 min                         Mihajlo Cvetković u 2 min
     Vuk Mladenović u 22 min
     Petar Krstev u 72 min

Pioniri 2005 godište

Danas su naši pioniri gostovali ekipi Car Konstantina na Bubnju i nažalost pretrpeli poraz i to sa ubedljivih 4:1. Od samog starta ekipa “Cara” je bila odlučnija i krenula sa silovitim napadima. Međutim u 2.minutu “sevnula” je kontra naših šampiona, Nemanja Nikolić je odigrao dubinsku loptu “štoper careva”Stanković loše reaguje ona dolazi do Mihajlo Cvetkovića koji postiže pogodak za prednost našeg tima. I to je bilo sve što smo prikazali u prvom delu vredno pomene. Zatim su usledili konstantni pritisci i naleti “careva”na naš gol, gde je celokupan naš tim delovao skroz raštimovano i gledano u odnosu na prošlu utakmicu daleko ispod svog kvaliteta. U 15 minutu slobodan udarac za domaću ekipu na jedno 30-tak metara od gola ivodi Milić dugačka lopta pada na drugu stativu gde naš golman Mihajlo Ristić vrlo loše interveniše i “carevi” poravnavaju na 1:1. U 22.minutu, po desnoj strani krenuo je napad “careva”, Mladenović upućuje centaršut gde kompletna naša odbrana promašuje loptu, koja dolazi do igrača “careva” Mladenovića koji dovodi domaćina u vođstvo. U 30.minutu možda i ključni momenat utakmice. Mihajlo Cvetković izvodi slobodan udarac, golman domaćina Đokić je ispušta na nju natrčava naš kapiten  Dimitrije Gičevski, koji postiže gol, međutim golman domaćina se žali na udarac i neiskusni sudija Danica Stanojković nepravedno poništava čist gol na intevrenciju dece iz domaće ekipe. U 34.minutu, Milić ponovo izvodi slododnjak ponovo danas totalno dekoncentrisani Mihajlo Risić početnički reaguje i lopta mu ispod nogu ulazi u mrežu i to je 3:1 za Car Konstantin. Do kraja poluvremena smo strepeli da ne primimo  još neki gol jer igra i zalaganje nam je bilo ravno nuli. Neagresivno, ravnodušno, kao da smo se plašili lopte. I jedva dočekali poluvreme.

Drugo poluvreme je bila druga priča, ušli su svi igrači sa klupe koji su danas bili mnogo bolji od startne postavke i iskoristili svoju šansu i pokazali da svakako zaslužuju veću minutažu. Naši pioniri su se trgli, zaigrali kako znaju i u pojedinim trenucima zapretili domaćinu. Ali loša završnica nas je i ovog puta koštala još nekog gola. Odbrana je nakon salve kritika u poluvremenu svoj zadatak odradila kako treba, sredina je razigravala ali napad nismo imali. Svaki napad gostiju smo osujetili, odigravali od noge do noge, ali čim bi prešli centar tu bi završavali naše napade. Sve do 72.minuta bili smo ravnopravni i onda prelepa akcija Car Konstantina po desnoj strani, akcija kao iz udzbenika posle par razmenjenih pasova lopta dolazi do bivšeg igrača “šampiona” Krsteva koji postiže konačnih 4:1. Sve u svemu očajno izdanje našeg tima ali golmanske greške su bile uvod u nervozu i rastrzanu igru tokom cele utakmice. Idemo dalje!