Posted on 16-11-2019

Lazar Milenković u 47 i 72 min
     Luka Rakić u 53 min

Pioniri 2005 godište

Danas su naši pioniri odigrali poslednju utakmicu u jesenjem delu sezone, i nastavili niz poraza. Ovog puta bolja je bila ekipa Mladosti iz Merošine. Krajnji rezultat je možda i veliki po prikazanoj igri na terenu, jer smo u većem delu meča uspešno parirali protivniku. Moramo da napomenemo da smo utakmicu odigrali sa 10 igrača, jer su par igrača bila bolesna a neki se jednostavno nisu pojavili ali ovo je dobar pokazatelj na koga ćemo u budućnosti moći da računamo i pozivamo. I ako oslabljeni naši pioniri su se borili, dobijali duele na sredini ali je opet kao i u većem delu sezone škripalo je u napadu. Igra u prvom delu se odvijala na sredini terena, bez nekih većih šansi. Beležimo udarac domaćina u 13.minutu ali naš golman Mihajlo Ristić brani, i beležimo udarac sa distance Nemanje Nikolića, koji nije bio dovoljno precizan i odlazi lopta pored gola. Svoje šanse iz slobodnih udaraca nisu iskoristili Filip Ljubenović u 20.minutu a zatim u 30.minutu Đorđe Marjanović. I rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je od starta krenulo loše po nas. Već u 47 minutu, napadač Mladosti, Milenković šutira, na prvi pogled jednu laganu loptu, koja se kotrljala jedva ka našem golu, naš golman Mihajlo Ristić totalno neometan umesto da uhvati loptu, samo je otpratio pogledom i domaćin vodi 1:0. Igrao se 53.minut, lopta pogađa u ruku našeg kapitena Dimitrija Gičevskog i sudija opravdano dosuđuje penal. Sa “bele tačke” siguran je bio Rakić. Već tada nismo imali šta da čekamo i krećemo ofanzivnije ka golu domaćina. Imao je Nemanja Nikolić udarac koji je otišao preko gola, zatim šutira Đorđe Marjanović ali biva blokiran. I onda je u 73.minutu kontra domaćina po levoj strani, usledio je centaršut, naša odbrana loše interveniše, lopta dolazi do Milenkovća koji neometano sa 15 metara postavlja konačnih 3:0. Do kraja utakmice nije bilo više šansi. Ovom utakmicom spuštamo zavesu na ovaj deo sezone, koju se nadam da ćemo svi što pre da zaboravimo i od proleća da zaigramo mnogo bolje i u znatno jačem sastavu ostvarimo veći broj pobeda.

Comments Off on Liga pionira FSN: Mladost : Šampion Nais 3:0    Read More