Luka Nur u 27 min                                      Mateja Stojanović u 11 min
     Martin savić u 42 i 56 min
     Đorđe Milutinović u 61 min

Pioniri 2005 godište

U četvrtom kolu gradske lige FS Niša, naši pioniri gostovali su ekipi OFK Napredka iz Aleksinca i na žalost pretrpeli prvi poraz i to sa ubedljivih 4:1. Od samog starta ekipa Napredka je bila odlučnija i krenula sa silovitim napadima. Prvih 10-ak minuta bila je potpuna opsada našeg gola. Ali je naša odbrana osujetila sve napade, da bi u 11 minutu naš tim istrčao dobru kontru. Posle centaršuta domaćina naša odbrana je dobro reagovala, lopta dolazi Nemanje Nikolića koji upošljava po desnoj strani Mateju Stojanovića koji pretrčava dva igrača odbrane i iskosa sa desne strane postiže vodeći gol za naše pionire. To je malo uzdrmalo protivnika i narednih 10 minuta igra se na polovini terena sa dosta nepovezanih pasova ali daleko od zone šuta i opasnosti po naš gol. U 27 minutu, napadač Napredka Nur, biva najviši u skoku u našem “petercu” i poravnava rezultat na 1:1.Do kraja poluvremena rezultat je ostao isti.

Hladan tuš za naše pionire usledio je odmah po početku drugog poluvremena, u 42 minutu, Savić postiže svoj prvi pogodak a isti igrač u 56 minutu povećava i na 3:1. Odmah posle toga gola, preslikana akcija naših pionira, usledila je razmena pasa na sredini terena, Nemanje Nikolića i Đorđa Marjanovića, koji odigrava loptu u prostor iza leđa odbrane, Mateja Stojanović stiže prvi do nje ali ovog puta biva neprecizan. Beležimo još i slodoban udarac u 59 minutu, koji je izveo Filip Ljubenović ali je golman domaćina Miladinović lako odbranio. I onda u 61 minutu, Milutinović postiže konačnih 4:1. Viđena je jedna teška utakmica za naše pionire, nekompletni i bez rezerva danas nismo mogli više. Trudili su se i novajlije u timu, ali nije to najbolje štimalo. Kako god, ova utakmica je za nama, moramo što pre da je zaboravimo i da krenemo dalje. Sledeće nedelje dočekujemo ekipu OFK Niša, i nadamo se da će uz kompletan tim i više zalaganje pojedinaca doći i bolji rezultat.

Comments Off on Liga pionira FSN: Napredak : Šampion Nais 4:1    Read More