Danilo Radovanović u 21 min
     Nikola Dejanović u 45 min
     Ilija Petković u 64 i 68 min

Pioniri 2005 godište

Danas su naši pioniri gostovali ekipi Reala u Donjoj Vrežini i doživeli još jedan poraz. Nije od početka slutilo da će rezultat biti na strani domaćina. Jeste ekipa Reala bila konkretnija od samog starta, više napadala ali je naša odbrana sve napade osujetila i pokušavali smo kroz kontra napada da ugrozimo gol domaćina. Napadači Reala pokušavali su udarcima sa distance ali je danas siguran bio naš golman Mihajlo Ristić koji je u par navrata sjajno reagovao. I onda prelomni trenutak utakmice u 20 minutu. Posle lošeg klizećeg starta naš štoper Filip Ljubenović je povredio koleno i morao da napusti igru. Čim je izašao iz igre naši pioniri su primili gol. Posle panične reakcije u odbrani lopta se odbila od par igrača i dolazi do Radovanovića koji biva najspretniji i postiže pogodak za 1:0 u 21 minutu. Do kraja poluvremena koliko toliko smo konsolidovali odbranu, iznosili loptu, ali samo do naše polovine, jer danas kao da nismo imali napad. Napadački trio našeg tima bio je skroz odsutan, nijednu loptu nisu uspeli da sačuvaju, nijedan faul nisu iznudili, a o šutu da nepričamo, jer nisu ušli ni u jednu gol šansu.

Drugo poluvreme je krenulo još jednim pehom za nas, posle par minuta igre izlazi jedan od boljih naših igrača Milan Ilić takođe zbog povrede, što je još više uticalo na igru naših “šampiona”. Usledila je ista situacija kao kod prvog gola, loša intervencija u odbrani, loptu dodajemo u noge Dejanoviću koji povećava na 2:0 u 45.minutu. Posle tog gola video se još veći pad u igri naših pionira, Real je napadao a mi smo se branili. I sve što je odbrana dobro radila, napad je danas uspeo da pokvari. U 61.minutu, sa leve strane Petković je video da je naš golman izašao, i sa nekih 20-ak metara ga lobuje.  U 68.minutu Real vrši pritisak na našu odbranu, oduzimaju loptu Andriji Stojkoviću, centriraju na nogu Petkoviću, koji postiže pogodak za konačnih 4:0. Pošteno gledano protivnik nas je nadigrao, bio jači u duelima i stvorio mnogo više šansi i  zasluženo pobedio. Sledeće nedelje nam u goste dolazi lider na tabeli, ekipa Železničara, tako da nas očekuje još jedna jako teška utakmica, za koju se nadamo ako budemo bili kompletni možemo rešiti u našu korist. Idemo dalje!!!

Comments Off on Liga pionira FSN: Real Niš : Šampion Nais 4:0    Read More