Nemanja Nikolić u 21 min                              Aleksa Ilić u 4 min
                                                                        Antonijo Ibrahimović u 31 i 35 min
                                                                        Dušan Savić u 72 min

Pioniri 2005 godište

Danas su našim pionirima na popularnom “Kariskakisu” u goste stigli vršnjaci Delijskog Visa, koji su zasluženo odneli sva tri boda, i naneli prvi poraz našim pionirima na domaćem terenu. Već u 4.minutu napravio je grešku Mateja Milenković koji odigrava povratnu loptu ka našoj odbrani, ispred odbrambenih igrača loptu je presekao Ilić, koji snažno šutira sa ivice kaznenog prostora i matira našeg golmana Mihajla Ristića. Posle toga gola sve do 22 minuta igralo se na sredini terena, vodili su se jaki dueli bez nekih većih šansi. A u 22 minutu, Milan Ilić izvodi aut ka Mateji Stojanoviću, koji centrira i loptu osvaja Nemanja Nikolić koji sa 16 metara precizno šutira i poravnava rezultat na 1:1. Taman kada smo svi mislili da će doći do preokreta u našu korist desilo se suprotno. U 31 minutu diskutabilna situacija, Ibrahimović je dobio loptu iza leđa naše odbrane. Igrači su zastali misleći da je ofsajd, međutim pomoćni sudija Stamenković nije reagovao i gosti ponovo vode. Ista situacija se desila i u 35.minutu, isti igrač neometano prima loptu posle loše intervencije odbrane koja je još jednom zastala misleći da je ofsajd, igrač gostiju snažno šutira i to je već velikih 1:3.

Nemanja Nikolić u “sendviču” igrača Delijskog Visa je jedini strelac za naš tim.

Drugo poluvreme je bilo bolje u odnosu na prvo, mada smo ponavljali neke greške u odbrani, nesigurno i panično je delovao Filip Ljubenović, sto inače nije njegova odlika u igri. A na sredini su se Nemanja Nikolić i Đorđe Marjanović „mučili“ sa loptom, nikako nismo uspevali da dođemo do gola gostiju. Imali smo dobra dva kornera u 58 i 65 minutu, ali je u prvom navratu Lazar Petrović samo dodao loptu do golmana gostiju Živkovića a u drugom naletu lopta se obila od Mateje Milenković u ruke golmana gostiju Živkovića. Šansu za gol imao je Mateja Milenković u 55 minutu koji umesto da udari loptu, on povlači glavu i šansa odlazi u nepovrat. Moramo da napomenemo i da je veliki broj igrača u našem timu bio 2007 godište, i ujedno i da ih pohvalimo na borbenosti danas, borili su se i dali sve od sebe protiv fizički nadmoćnije ekipe. Ali već od 60 minuta videlo se da su vidno umorni. Rezervisti su zauzeli njihova mesta i odigrali sasvim korektno. Umor, i loše reakcije videle su se opet u 72 minutu. Štoper gostiju i bivši igrač “šampiona” Savić je šutirao neometano sa 15 metara, naš golman i debitant Andrija Stefanović odlično brani, odbrana loše interveniše i lopta opet dolazi do Savića koji iz drugog pokušaja postavlja konačnih 1:4. Čestitamo ekipi Delijskog Visa na zasluženoj pobedi, sledeće kolo gostujemo ekipi Reala, i nadamo se mnogo boljoj igri.

Comments Off on Liga pionira FSN: Šampion Nais : Delijski Vis 1:4    Read More