Mihajlo Cvetković u 48, 60, 72, 76 min
     Đorđe Marjanović u 75 min
     Lazar Petrović u 64 min

Pioniri 2005 godište

Danas su naši pioniri odigrali utakmicu petog kola protiv ekipe OFK Niš i zasluženo trijumfovali. Konačan rezultat je glasio 8:3 ali je moglo da bude mnogo više golova u mreži protivnika. Prvih pet minuta naši pioniri imali su totalnu inicijativu i napadali gol protivnika sa svih strana, ali je u 6.minutu krenula kontra gostiju. Kroz sredinu je napadač “pantelejaca” Stojković prešao našu odbranu i sa 16 metara postigao gol na iznenađenje svih nas. Kasnili smo da izađemo u blok a i reakcija našeg golmana je bila slaba. To nije omelo naše pionire te su nastavili sa napadima, i već u sledećem napadu pogađamo stativu. U 10.minutu posle kontra napada, Mihajlo Cvetković proigrava na desnom krilu Mateju Stojanovića koji centrira u šesnaesterac gostiju, najspretniji je bio Jovan Korolija i izjednačava rezultat na 1:1. Na desnoj strani nezaustavljiv je bio Ilija Đorđević koji je lako zaustavljao napade gostiju i konstantno pravio probleme u napadu. U 26.minutu beležimo izvanredan volej udarac Filipa Ljubenovića posle dobro izvedenog kornera Andrije Stojkovića ali nažalost pogađa samo prečku. Na sredini terena sve duele dobio je Nemanja Nikolić, koji je konstantno pretio šutevima sa distance ali nije imao sreće da postigne gol. U 30.minutu došlo je do povrede našeg napadača Jovana Korolije, kog je zamenio Mateja Milenković. Mihajlo Cvetković je “promešao” odbranu rivala uputio “projektil” koji pogađa prečku lopta se odbija do “Mate”koji je opravdao svoj ulazak u igru i povećava na 2:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nemanja Nikolić (br.6 sa loptom) bio je jedan od najboljih u dresu Šampion Naisa.

Drugo poluvreme je krenulo kao i prvo, gosti su izjednačili u 47 minutu. Igrač gostiju Ilić je šutirao sa desne strane, pod samu prečku i naš golman je bio nemoćan. Posle izjednačujućeg gola kreće prelepa igra naših pionira. Prvo je “Miksa” u 54 povećao na 3:2. Zatim Lazar Petrović posle kornera postiže pogodak za 4:2 u 56.minutu. Zadnje atome snage pokazali su gostujući igrači u 57.minutu kada golman koji je u međuvremenu prešao u fazu napada Pejić smanjuje na 4:3. U 60 minutu “Miksa” pokazuje sav svoj kvalitet i dribla celokupnu odbranu gostiju, šutira sa 10 metara i to je već 5:3. Igrao se 66.minut Đorđe Marjanović krade loptu na sredini terena, dribla dva igrača i sa nekih 17-18 metara zakucava loptu pod prečku. Tačku na današnju goleadu stavlja igrač utakmice Mihajlo Cvetković u 68.minutu koji postiže svoj četvrti pogodak a ukupno 8 za naš tim. Današnja igra naših pionira obećava. Bilo je zadovoljstvo gledati naše dečake kako „plešu“ po terenu sa loptom. Svaki igrač ponaosob zaslužuje samo reči hvale, na zalaganju, borbenosti, želji. Šansu su dobili svi igrači i sa klupe koji su kraj utakmice odigrali sasvim korektno. S tim da će sledeće utakmice sigurno imati veću minutažu. Sledeće nedelje gostujemo ekipi Car Konstantina i nadamo se novoj pobedi.