Veljko Jocić u 15 i 19 min
                                                          Lazar Milosavljević u 39 min (pen)
                                                          Matija Strunjaš u 60 min

Pioniri 2005 godište

U pretposlednjem kolu pionirske lige FS Niša, danas na našem terenu popularnom “Kariskakisu” ugostili smo ekipu Kopernikus Železničara. Nažalost pretrpeli smo još jedan poraz. Utakmica je počela odmeravanjem snage na sredini terena, ali sa konkretnijom završnicom gostujuće ekipe.  I to je ekipi Železničara donelo prednost već u 15 minutu, strelac je Jocić, posle kornera usledila je nabačena lopta na drugu stativu Andrija Stojković nije stigao da zatvori Jocića lopta ga prebacila i napadač Želje” glavom zakucava loptu u mrežu. Isti igrač u 19 minutu vara Milana Ilića na desnoj strani i odlično šutira sa 17 metara i duplira prednost. U 39 minutu korner za goste, naša odbrana interveniše ali izbacuju loptu samo do igrača Železničara, koji šutiraju i lopta pogađa našeg kapitena Gičevskog u ruku i to je “penal” za goste. Sa “bele tačke” siguran je bio Milosavljević i to je 0:3.

Drugo poluvreme je bilo bolje za nas, igrali smo sigurnije, imali veći broj osvojenih lopti na sredini, i stvorili par šansi ali bez konkretne realizacije. Pokušao je sa distance Nemanja Nikolić ali mu lopta odskače i loše šutira. Posle toga u 55.minutu, imali smo slobodan udarac sa 18 metara, koji izvodi Andrija Stojković ali lopta završava na prečki. U 60.minutu lepa akcija gostiju, koji su posle tri kratka dodavanja iz prve izbacili našu kompletnu odbranu i Strunjaš postavlja konačnih 0:4. Do kraja utakmice pokušavali smo preko krila, ali šanse su nam se završavale na šesnaestercu gostiju. Bez većih uzbuđenja utakmica je privedena kraju. Sledećeg vikenda gostujemo ekipi Mladosti iz Merošine, i nadamo se da prekinemo ovaj niz loših rezultata.

Comments Off on Liga pionira FSN: Šampion Nais : Železničar 0:4    Read More