Posted on 11-11-2012

Medijana : Šampion Nais 0:2

Petlići 2000 godište

Petlići našeg kluba su u derbiju kola sasvim zasluženo savladali ekipu Medijane na stadionu OFK Niša na Panteleju po odličnom vremenu. Može se reći da su naši dečaci odigrali dobro i demonstrirali igračku disciplinu i zrelost u odlučnim situacijama u jednom neizvesnom meču. Domaćin je krenuo agresivno ali su “šampioni” u prvom poluvremenu imali više od igre, držali više loptu u nogama i pasovima po boku ozbiljno ugrožavali gol domaćina. U 21 minutu slobodan udarac za naš tim Aleksa Nikolić sjajno izvodi za 0:1. Samo par minuta kasnije napadač domaćina nakon kardinalne greške na sredini terena izlazi sam ispred Andrije Pejčića ali promašije prazan gol. Igra se u prvom poluvremenu uglavnom odvijala na sredini terena gde su kapiten Filip Maksimović i Andrija Zlatković odigrali za čistu desetku i predstavljali su pravi motor igre našeg tima. Minimalna prednost “šampiona” na poluvremenu.

Drugo poluvreme nastavili su naši dečaci sa ofanzivom sledi prilika koji ne koristi Nikola Nikolić kada je šutirao slabo pored gola. Onda slobodan udarac u 45 minutu Aleksa Nikolić pogađa prečku lopta se odbija do Davida Stankovića koji pogađa mrežu ali je sudija gol poništio zbog ofsajda. “Šampioni” su imali potpunu kontrolu igre David Stanković je prošao sa strane odigrao loptu do Filipa Maksimovića koji šutira u golmana domaćina. Medijana u drugom poluvremenu delovala je nemoćno i nije imala nijedan udarac na gol. Onda sledi 77 minut sjajan pas Davida Stankovića do Viktora Milosavljevića koji izlazi sam ispred gola i zakucava loptu u mrežu za 0:2. Šampioni su pobedom izbili na vrh tabele ali do kraja jesenjeg dela prvenstva slede još dve teške utakmice protiv Rudara i Real Niša. Bravo šampioni!