…………………………………………………………….Nikola Stanković u 31 min
…………………………………………………………….Nikola Jeremijaš u 34 min
…………………………………………………………….Jovan Zafiroski u 49 min

Pioniri 1996 godište

U 17 kolu lige pionira najstariji Šampioni zabeležili su još jednu pobedu i ostali na čelu tabele pionirske lige FS Niša. Savladana je prosečna ekipa OFK Niša sa ubedljivih 4:1. Prvo poluvreme Šampioni imali su potpunu kontrolu igre pa je tako Jovan Simonović u 9 minutu iz peterca načeo mrežu pantelejaca. Sledi nekoliko strahovitih slobodnih udaraca Nikole Stankovića sa distance primoravši domaćina da postavlja “živi zid” skoro na 30 metara od gola. Tako jedan “slobodnjak” sa 20-tak metara završio u mreži za 2:0. Samo par minuta kasnije jednu dubinsku loptu na našoj polovini ispucao je naš golman Nikola Jeremijaš ona je preletala skoro ceo teren odskočila ispred danas slabog golmana domaćih Vučkovića ispala iz ruke i završila u mreži. U prvom delu igre jedinu šasnu za domaće propušta Despot Nešić iz slobodnog udarca, kada je pogodio prečku. Na poluvreme 0:3. Samo što se krenulo sa centra Despot Nešić smanjuje na 1:3 udarcem sa 16 metara zahvaljujući pre svega nesporazumu u našoj odbrani. Onda u igru ulazi Jovan Zafiroski i u 49 minutu postavlja končan rezultat 1:4. Vredi istaći još i poništen gol Lazara Žikića nakon kornera kada je sudija Lazarević pokazao faul u napadu. Sledećeg vikenda derbi kola protiv ekipe Svrljiga.