Marko Petrović u 9 min
     Petar Mladenović u 38 min
     Dušan Stevanović u 71 min

omladinci 1999 godište

Nakon dva vezana poraza konačno pobeda za naše omladince, u 8.kolu RIS lige nadigrana je ekipa Topličanina iz Prokuplja rezultatom 3:0. Već u 5. minutu udarac sa distance je sa oko dvadeset metara uputio Milan Tasić, topovski šutirao ali je lopta otišla tik iznad prečke. U 9.minutu naša ekipa dolazi do vođstva. Uigranu kombinaciju za korner je izveo Stefan Milošević, malo pipnuo loptu po koju je došao Milan Tasić uneo loptu u šesnesterac i centrirao, do lopte dolazi Marko Petrović i mirno loptu sprovodi u gol za 1:0. Nakon toga gosti prete sa distance, udarac je oprobao Savić ali je lopta prošla pored stative. U 20.minutu loptu dobija po desnom boku Filip Nikolić koji driblingom izbacuje jednog igrača i ulazi u sredinu, loptu u prostor šalje za Vladimira Milosavljevića koji prosleđuje pas do Petra Mančića, a on šutira levom nogom u bliži ugao i lopta pogađa spoljni deo mreže. U 30.minutu kontru je povukao Jovanović odigrao pas na bok za Mitrovića koji iz prijema loptu unosi u šesnaesterac, šutira, lopta se u prvom trenutku izmigoljila našem golmanu i umalo mu nije prošla kroz noge, ali je ipak na kraju uhvatio loptu i sprečio pogodak. Već u 38.minutu bilo je 2:0 za naše momke. Slobodan udarac je iskosa sa leve strane izveo Stefan Milošević, loše centrirao, međutim lopta je na putu ga golu zakačila odbrambenog igrača, golman gostiju Đorđević loše intervenisao a na pravom mestu se našao Petar Mladenović i samo loptu ćušnuo u mrežu. U 40.minutu kontra napad za naš tim povukao je Vladimir Milosavljević, međutim odlučio je sam da završi akciju tako što je uputio udarac ka golu Đorđevića, a nije video samog Marka Petrovića sa desne strane koji je bio u dobroj poziciji da postigne još jedan gol. Već u sledećem napadu koji su organizovali gostujući igrači iznudili su udarac sa bele tačke. Loptu u prostor je dobio Mitrović koji se našao u šesnestercu naše ekipe, stigao pre do lopte koja je izlazila u gol aut, međutim naš golman ga malo povlači za rame i sudija pokazuje na penal. Loptu je uzeo Savić, ali na sreću šutirao neprecizno i pogađa stativu. Na poluvremenu odlazimo sa rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu ekipa Topličanina je krenula ofanzivnije ka našem golu i imala nekoliko prilika da ugrozi naš gol, a naš tim je pokušavao na kontranapade i to se isplatilo. U 55.minutu po desnoj strani probio je Mitrović i zavrnuo povratnu loptu na penal na koju je natrčao Jovanović i šutirao, međutim biva izblokiran jednom od strane Marka Petrovića, lopta dolazi opet do njega gde opet Marko Petrović stavlja glavu gde niko ne bi nogu i drugi put blokira udarac i verovatno spašava čist pogodak. U 62.minutu naš tim ostaje sa igračem manje posto je drugi žuti karton zaradio Vladimir Milosavljević. Čini se da je to prestoga odluka danas slabog sudije Bratislava Jovića. I pored toga naši dečaci su ostavili srce na terenu i odigrali do kraja kao da se to nije desilo čekavši tu kontru sa kojom bi rešili utakmicu. U 65.minutu kolosalna šansa za goste. Opet je sa desne strane probio Mitrović, ovoga puta centrirao, nastala je gužva u šesnaestercu, golman Marko Stamenković je izašao sa linije kako bi sprečio pogodak, lopta ga je preletela ali se niodkuda pojavio Mihajlo Milutinović i sa gol linije izbacio loptu. Nakon ove velike šanse stiže kazna za goste u režiji talentovanih kadeta Filipa Maksimovića i Dušana Stevanovića koji su ušli sa klupe u drugom poluvremenu. Napad gostiju po desnoj strani presekao je Mihajlo Milutinović i odigrao do Filipa Maksimovića a on iznosi loptu nekih tridesetak metara došavši blizu šesnaesterca gde idealnom loptom upošljava Dušana Stevanovića, koji rutinski lobuje istrčalog Đorđevića i to je već velikih 3:0 za naš tim. Do kraja su gosti pokušavali udarcima sa distance, ali je sve to bilo jalovo i bez nekih izrazitih pretnji po naš gol, tako da je ostao rezultat 3:0. Ovo je pobeda koja mnogo znači na samopouzdanju svih igrača i prvi od tri cilja koja su postavljena je ispunjen. Sledeci cilj je takođe dobra igra i zalaganje kao na današnjem meču protiv ekipe Car Konstantin,utakmice koja se opet igra na Bubnju i nadamo se da i tada pobeda neće izostati

Marko Petrović strelac prvog gola za omladince Šampion Naisa!

Comments Off on Omladinska liga RIS: Šampion Nais : Topličanin 3:0    Read More