Posted on 07-09-2014

Milan Budiša u 36 min                                   Marko Manić u 10 min

petlići 2002 godište

Prvo kolo lige petlića FS Niša ove sezone naši dečaci kao branioci titule prvaka remizirali su sa Palilulcem 1:1 na Delijskom Visu u veoma neizvesnoj i ravnopravnoj utakmici. Za ogrmnu većinu “šampiona” ovo je prvo iskustvo u uslovima fudbala 11 i može se reći da su se dečaci dobro snašli a novajlije opravdale očekivanja trenera ali je vidljivo da nismo još fizički spremni i da nam nedostaje snage za celu utakmicu. Šampioni su prvi došli do pogotka a najzaslužniji za to je centarfor Marko Manić koji je prihvatio loptu na centru igrališta silovito krenuo ka golu domaćina izdržao dva duela ušao u šesnaesterac napravio lažnjak izbacio igrača Palilulca i plasirao u mrežu. Nekoliko minuta kasnije kolosalna prilika za naš tim novajlija Đorđe Milošević je idealno uposlio Filip Jocića koji izlazi iskosa desno oči u oči sa golmanom Palilulca, Petrovićem ali pogađa spoljni deo mreže. Palilulac je imao priliku u 26 minutu kada je Korićanac iskosa izašao sam ispred našeg gola ali slabo reagovao. Na poluvremenu 0:1.

Kako je krenulo drugo poluvreme hladan tuš za naš tim. Budiša je slično kao i Marko Manić prihvatio loptu na centru igrališta na nizao nekoliko naših igrača i iskosa sa naše leve strane pogodio mrežu za 1:1. Vodila se velika borba na sredini terena delovalo je da igrači Palilulca imaju više snage naša odbrana imala je pune ruke posla. napadač domaćina Đokić u 43 minutu izlazi sam ispred našeg golmana Aleksandra Petrovića uspeva da ga pređe međutim izgubio je korak i promašuje praznu mrežu. Sredinom drugog dela pali smo u igri Palilulac je imao više loptu u nogama i znatno više udaraca na gol ali je na golu bio siguran Aleksandra Petrović jedan od najboljih naših igrača danas. U 65 minutu slobodan udarac za Palilulac, Budiša je odlično šutirao ali se istakao golman “šampiona” Aleksandar Petrović kada je krajnjim naporom sačuvao našu mrežu. Nekoliko minuta pre kraja kardrinalna greška pomoćnog sidije Veličkovića jedan igrač domaćina ispucao je loše loptu ona je došla do napadača Marka Manića koji postiže drugi gol za naš tim ali je na asistenciju Veličkovića glavni sudija Stojković neopravdano poništio zbog navodnog ofsajda. Vredi istaći da je sudijska trojka danas bila očajna i da je sudila na obostranu štetu i iritirala brojne gledaoce i roditelje na stadionu. Na kraju tradicionalnih ali realnih 1:1.