Posted on 17-11-2014

Borko Jovanović u 39,45 i 76 min

pioniri 2000 godište

Mlađi pioniri Šampion Naisa doživeli su drugi poraz ove sezone ovog puta od jednog čoveka Borka Jovanovića koji je het-trikom doneo pobedu Palilulcu. Možemo konstatovati da je loš teren jedan od glavnih uzroka našeg poraza ali treba čestitati domaćinu danas su bili fizički jači i bolji rival. Vodila se ravnopravna igra tokom celog prvog dela utakmice a prvu priliku za naš tim imao je Aleksa Nikolić kada iz slobodnog udarca dobro šutirao ali dobro je postavljen bio golman domaćina Gojković. Nije bilo mnogo prilika na obe strane ali najveću priliku ima Palilulac kada je Stanković pobegao našoj odbrani izašao sam ispred našeg golmana ali je Andrija Pejčić odlično reagovao. Samo nekoliko minuta kasnije slobodan udarac za naš tim visoka lopta pada u peterac domaćina ali niko od naših igrača nije uspeo da je zahvati. Palilulac je visokim loptama preskakao sredinu terena a u 39 minutu lopta je napucala jednog našeg igrača došla do Jovanović koji je iskosa izašao sam ispred Andrije Pejčića i rutinski poslao loptu u mrežu. Na poluvremenu 1:0.

Kako je krenulo drugo poluvreme neshvatljiva greška naših stopera Damjana Ilića i Alekse Nikolića pobegao im je napadač Jovanović izašao sam ispred gola i povećao prednost domaćina na 2:0. Usledile su nekoliko izmena međutim nismo uspeli da terensku inicijativu krunišemo golom, čak nismo imali ni ozbiljnijih prilika u nastavku. Jedinu šansu za naš tim imao je Aleksa Nikolić kada se oslobodio čuvara u šesnaestercu Palilulca ali nije stigao da uputi udarac na gol. Beležimo i priliku za Kristijana Jovanovića koji je šutirao slabo u golmana Gojkovića. I u moru naše inicijative kontra gostiju lopta je na drugoj stativi došla do Jovanovića koji je bio u očiglednoj ofsajd poziciji ali se sudija Dinić nije oglasio i ovaj kompletira het-trik i donosi ubedljivu pobedu Palilulcu. Stiče se utisak da nismo dovoljno angažovano ušli u utakmicu bili smo slabi u duel igri i nismo imali ni sreće pogotovo kod prvog gola domaćina da ne govorimo o očajnom terenu koji nije bio saveznik ekipama koje gaje pas igru tako da danas nije bio naš dan. Idemo dalje.