Topličanin : Šampion Nais 2:1

kadeti 2000 godište

Kadeti našeg kluba doživeli su neočekivano prvi poraz ove sezone od prosečne ekipe Topličanina zahvaljujući svesnoj podršci sudijske trojke i delagata utakmice. Što se meča tiče od starta se videlo da je naša ekipa za klasu bolji rival imali smo znatno više loptu u posedu i stvorili nekoliko odličnih prilika koje nismo realizovali i to nam se vratilo jer je dalo povoda da glavni sudija odluči utakmicu. U 5 minutu Viktor Milosavljević je nanizao skoro kompletnu odbranu Topličanina izašao sam ispred golmana Krstića međutim ušao previše u njega i ovaj odbranio njegov udarac. U 7 minutu Viktor Milosavljević je odlično centrirao, na “peterac” je Dušan Stevanović neometan glavom šutira, međutim bravuru pravi golman Krstić i spašava siguran gol. A onda u 8 minutu jedna lopta je prešla na našu polovinu Janković je ušao u kazneni prostor imao kontakt sa našim štoperom Aleksandrom Marjanovićem i Nikolić je jedva čekao da svira penal za domaćina. Janković sa penala dovodi domaćina do vođstva. U 15 minutu korner za Topličanin lopta je pala na 20 metara od našeg gola Petković je šutirao ali je Andrija Pejčić sjajno intervenisao. Velika prilika za naš tim u 24 minutu Filip Maksimović je prošao levom stranom odigrao povratnu loptu do Danijela Cvetkovića ovaj iz povoljne situacije šutira preko gola. Uraganski napadi našeg tima nastavili su se tokom celog toka prvog poluvremena, Lazar Jovanović je pokušao da centrira lopta pogađa u ruku igrača domaćina Radovića sudija Nikolić je odmahnuo rukom. Slična situacija na levoj strani Dušan Stavanović je šutirao lopta je pogodila u ruku Bulatovića međutim i ovo nije penal za Nikolića. On je penal već svirao na drugoj strani ne treba mu više očigledno.

Drugo poluvreme usledio je pritisak Šampion Naisa domaćin se grčevito branio. Filip Maksimović je u 61 minutu odlično dodao loptu do Dušana Stevanovića koji je oči u oči sa golmanom Krstićem ali je izgubio korak i šansa je propala. Sredinom drugog dela utakmice Dimitrije Gavrilović je pokušao udarcem sa distance ali je lopta otišla preko gola. U 72 minutu lopta dolazi do našeg napadača Dušana Stevanovića koji se oslobađa svog čuvara u šesnaestercu domaćina ovaj ga obema rukama obara na zemlju ali sudija Nikolić ni tada nije hteo da pokaze na “belu tačku”. To je revoltirtalo sve naše igrače pa je došlo do međusobnog koškanja na terenu. Međutim u 81 minutu ni sudija Nikolić nije mogao da spreči pogodak našeg tima, Dušan Stevanović je dobio loptu uleteo kazneni prostor Topličanina uspeo da prebaci Krstića lopta je došla do Kristijana Jovanovića koji je ubacio u mrežu. Nakon postignutog gola krenuli smo svim silama napred i na žalost bili kažnjeni jer najslabiji deo našeg tima odbrana nakon jedine kontre gostiju ponovo je napravila kiks. Dimitrije Gavrilović je na ivici šesnaesterca izgubio duel sa Koprivicom ovaj ubacio loptu u šesnaesterac lopta se odbila do Pekovića koji traljavo šutira ispod ruke našem golmanu Andriji Pejčiću za 2:1. Cirkus sudije Nikolića okončan je 10 minuta pre kraj utakmice da slučajno ne bi došli do izjednačenja, oba poluvremena je skratio po 5 minuta a naš tim za sva tri boda. Navodno kako i sam kaže žurio je na utakmicu u Pukovcu gde je trebalo da bude četvrti sudija. Naš tim nije zaslužio da izgubi ovu utakmicu jer je za klasu bio bolji rival ali na žalost nismo dali golove kad je trebalo i igrači koji su ušli sa klupe snose odgovornost za drugi pogodak, uz nesumnjivu sudijsku krađu naša stranica gostovanja u Prokuplju je završena a ovo je početak jedne kampanje koja teba da se povede protiv sudja koji već na startu takmičenja namerno omalovažavaju protivniučke ekipe namerom da se dodvore svojim komšijama. Ako se uzme u obzir da se to dešava deci onda je svima jasno da je rak rana našeg fudbala jednom rečju fudbalski SUDIJA i sve što ima veze snjim. U sredu nas očekuje utakmica sa Arenom na Bubnju.