Posted on 28-02-2016
Filed Under (Prijateljske utakmice) by Dejan

U utakmici protiv seniorskog sastava Proletara iz Mezgraje naši stariji kadeti uzrast 1999 godište odigrali su sasvim solidnu utakmicu ali je ekipa Proletera bila za nijansu bolji rival. U prvom poluvremenu Proleter je imao inicijativu i polovinom prvog dela najbolja prilika za domaćina kada je Živković lobovao našeg golmana Petra Bajkića ali je lopta odskočila sa zemlje i pogodila prečku. Samo nekoliko minuta kasnije prodor domaćina sa desne strane i odlična završnica za vođstvo domaćina. Naši dečaci su uspostavili ravnotežu na terenu Vladimir Milosavljević je odlično šutirao sa šesnaest metara ali zamalo pored gola. Igrao se 30 minut slobodan udarac za Proleter usledila je slaba intervencija Perta Bajkića koji je kratko odbio loptu niko od naših igrača nije pratio i to je 2:0. Već u sledećem napadu Petar Mančić je prošao sa desne strane pokušao da centrira lopta je u ruku pogodila Marinkovića i to je penal za Šampion Nais. Kapiten Stefan Milošević šutira ali golman domaćina uspeva da sačuva svoju mrežu. Imali smo još nekoliko odličnih prilika li su Filip Maksimović i Stefan Milošević u idelanim situacijama oklevali sa upućivanjem udarca u okvir gola i šanse su propale.

U nastavku “šampini” su imali potpunu inicijativu međutim snažnija ekipa Proletera se odlično branila a najbolju priliku za naše dečake imao je Stefan Milošević sa leve strane kada je odlično šutirao ali je siguran bio golman domaćina. Konačnih 3:0 za Proleter usledilo je polovinom prvog dela. Visoko nabačena lopta iz konrera Marko Petrović je slabo reagovao bukvalo spustio loptu na nogu Živkoviću koji biva siguran za 3:0. Isti igrač u samom finišu utakmice je u solo prodoru izbacio je lažnjakom dva domaća igrača ali je preterao sa soliranjem i golman domaćina je uhvatio tu loptu. Ipak bez obzira na rezultat naš tim je odigrao korektnu utakmicu, i ako se uzme u obzir da smo dva gola prilimi nakon naših kardinalnih grešaka i imali propušen penal može se reći da nismo bili slabiji rival na terenu. Ipak naši dečaci koji su trenirali na veštačkoj travi Čair nisu se adaptirali na neravan teren u Mezgraji gde se domaćin bolje snašao. Idemo dalje!