Lazar Jović u 44 min                                  Darko Nikolić u 7 min
     Filip Nikolić u 63 min
     Vladimir Milosavljević u 81 min

omladinci 1999 godište

Prva pobeda naših omladinaca u ligi FS RIS i to u drugom kolu nad uvek neugodnom ekipom Vlasine rezultatom 3:1. Ovo je istorijska pobeda za naš tim jer je prvi put da je naša škola fudbala izašla sa omladinskim sastavom na prvenstvenoj utakmici. To govori o dinamičnom rastu našeg kluba i našoj veličini. Čestitke i treneru Šampion Naisa Vladimiru Vladimirovu na “prvencu”. Jedna veoma zanimljiva utakmica sa dosta šansi i lepih poteza, tako su gledaoci na stadionu Car Konstantina na Bubnju imali šta da vide. Naši dečaci su ušli u utakmicu u nekom grču i delovali dosta konfuzno u nekim situacijama pogotovo u poslednjoj liniji tima. Dosta agresivna igra gostiju na početku utakmice je došla do izražaja već u 7. minutu, gosti dolaze do vođstva. Napad gostiju je tekao po desnoj strani, a po našoj levoj gde su veoma lako ispala naša dva spoljna igrača, idealnu loptu dobija u prostor Nikolić, koji rutinski zaobilazi našeg golmana Petra Bajkića i dovodi goste u vođstvo 0:1. Na dušu ide i veoma loše postavljena poslednja linija koja nije držala ofsajd liniju. Nakon toga naši momci polako počinju da se bude. U 14.minutu idealan centaršut nakon kornera uputio je Stefan Milošević, dobar u šesnaestercu je bio Damjan Popović šutira glavom ali je za malo neprecizan. Nakon toga beležimo šansu Vladimira Milosavljevića koji na pas Stefana Miloševića izlazi iskosa sa desne strane jedan na jedan sa golmanom gostiju ali na visini zadatka bio je odlični Ćirković. Pritisak naših momaka i dosta bolja igra u nastavku poluvremena dovodi u još nekoliko izglednih prilika za naš tim. Veoma pokretljivi i danas dosta dobri Stefan Milošević nakon razmene dodavanja sa Lazarom Jovićem šalje idelan pas između dva štopera za Petra Mančića koji izlazi oči u oči sa Ćirkovićem međutim opet je golman gostiju izašao kao pobednik. U 24.minutu beležimo i odličan udarac Milana Tasića gde je ponovo izvanredno skinuo loptu golman gostiju. U 35.minutu lepa kombinacija po boku gde su kombinovali Petar Mančić i Damjan Popović gde ovaj drugi centrira loptu na glavu Vladi Milosavljeviću ali je ona nezgodno odskočila i samim tim bio je to traljav udarac. Mnogo bolja igra u drugoj polovini prvog poluvremena isplatila se tek u 44.minutu. Korner je izveo Stefan Milošević gosti su izbacili loptu koja je došla na nogu Lazaru Joviću, on je kratko primirio i parabolom topovski šutirao postigavši evro gol za 1:1. Gosti su praktično iz jednog udarca i jedne opasne akcije došli do gola, a našim momcima je trebalo skoro celo poluvreme i brdo šansi.

U drugom poluvremenu su naši omladinci nastavili gde su stali u prvom. Do izražaja dolazi i mnogo bolja fizička pripremljenost naše dece. Kada je naš tim konačno uspostavio kontrolu nad utakmicom i uspostavio i nametnuo svoj ritam sve došlo na svoje. U 50.minutu na pas Milana Tasića odlično po boku probija Damjan Popović, zatim šalje povratnu loptu za Petra Mančića koji šutira iznad prečke. U 63.minutu kardinalna greška do tada odličnog gomana Ćirkovića koji se poigravao u svom šesnaestercu loše primio loptu, a brzonogi i snalažljivi Filip Nikolić mu krade loptu i dovodi naš tim u zasluženo vođstvo 2:1. Sto se tiče gostiju oni su sporadično napadali ali je sve to bilo bezopasno po gol Petra Bajkića, a i naša zadnja linija je delovala mnogo konsolidovanije na celu sa njim i besprekornim štoperom Markom Petrovićem. U 71.minutu bilo već 3:1 na naše šampione. Loptu je preko poslednje linije gostiju prebacio dugom loptom Milan Tasić ali je ona delovala kao prejaka za našeg napadača Vladimira Milosavljevića, međutim on je uporno jurio za njom i iskoristio neodlučnost golmana gostiju, stigao do lopte pre njega i rutinski ga lobovao za konačnih i zasluženih 3:1. Ostaje žal za neiskoriščenim šansama i činjenicom da je ekipa Vlasine ostala sa igračem manje od 68.minuta gde je pobeda mogla da bude ubedljivija, ali tri boda su tri boda. Naša ekipa je pokazala karakter i vratila se iz rezultatskog minusa što je veoma bitna stvar, a i igrom su sve to zaslužili. Tužan trenutak utakmice desio se u samom finišu meča kada je u duelu sa Vladimirom Milosavljevićem teško povrđen izašao najbolji igrač gostiju Dragiša Milić. Igrač Vlasine zaradio je niz posekotina na nosu i arkadi pa je pomenuti zbrinjen na hirurškom odeljenju Kliničkog Centra u Nišu. Štoperu Vlasine želmo što pre ozdravljenje.

Comments Off on Prva i istorijska pobeda omladinaca ŠAMPION NAISA!!    Read More