Luka Stanković u 48 i 65 min
                                                             Martin Ilić u 54 min
                                                             Andrija Gambiroža u 75 min

Pioniri 2003 godište

Ove nedelje, naši “šampioni” gostovali su ekipi Pukovca iako oslabljeni, ne igranjem četvorice standardnih igrača, naši momci su demolirali protivničku ekipu. Po izuzetno lepom i uređenom terenu za igru, mrežu protivnika smo zatresli čak 17 puta. Od samog starta se videlo da će protivnička ekipa loše da prođe, jer već u 3 minutu na asistenciju Luke Dimitrijevića, Lazar Đokić dovodi naše momke do prednosti. U 6 minutu po levoj strani probija Andrija Milošević, centrira na 16 metara, odakle Filip Simonović povećava rezultat na 0:2. Tek što se krenulo sa centra, Nemanja Stojanović oduzima loptu, dodaje je do Andrije Miloševića, koji šutira precizno i to je 0:3. U 9 minutu Andrija Milošević upisuje svoju drugu asistenciju, a svoj prvi gol postiže Stefan Mitrović, koji odličnim udarcem vara golmana domaćina. Posle četvrtog gola igra se malo smirila i naši šampioni su pokušavali šutevima sa distance da ugrože gol domaćina ali im nije išlo. Pogađali smo par puta prečku i dva puta stativu. U 18 minutu, Nemanja Stojanović oduzima loptu na polovini terena, kreće u solo prodor, prelazi komplentu odbranu i zakucava loptu u mrežu za 0:5.  Tek što je domaćin krenuo sa centra, Lazar Đokić im oduzima loptu, istrčava po desnom boku, vraća povratnu za Nemanju Stojanovića i u 19 minutu je već velikih 0:6 za naše “šampione”. Imali smo danas veliki broj kornera ali smo u realizaciji istih bili ispod svog nivoa. To što nisu uspeli naši momci, uspeo je odbrambeni igrač domaćina. U 24 minutu, Nemanja Stojanović izvodi korner sa desne strane, na dobro ubačenu loptu natrčava igrač Pukovca i postiže autogol za 0:7. Danas vidno raspoložen za igru je bio i Filip Simonović koji u 28 minutu postiže gol za 0:8. Igrao se 31 minut, centaršut sa leve strane pokupio je Lazar Đokić i gađao suprotni ugao gola, nemoćni golman domađina je samo ulepšao gol svojom paradom za 0:9. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Čim je krenulo drugo poluvreme izvršili smo izmene i dali šansu svim igračima sa klupe da se dokažu. Kako je otvorio prvo poluvreme pogotkom, tako je to uradio i na samom početku drugog poluvremena. Naš špic Lazar Đokić u 42 minutu, oduzima loptu na dvadesetak metara od gola protivnika. Protutnjao je pored igrača Pukovca koji su pokušavali bezuspešno da ga zaustave i pogodio za 0:10. Igrao se 47 minut, centaršut sa leve strane, Nemanja Stojanović prebacuje loptu glavom do Luke Stankovića koji takođe glavom postiže pogodak za 0:11. U 54 minutu, Filip Simonović posle par lepih driblinga dodaje do Martina Ilića, koji sprovodi loptu u mrežu za 0:12. Već u 56 minutu, Nemanja Stojanović odlično šutira sa šesnaest metara i postiže trinaesti pogodak za naše šampione. Luka Stanković u 65 povećava rezultat na 0:13 posle izvedene korne i gužve i šesnaestercu gde se najbolje snašao. A već u 67 naš kapiten, Nemanja Stojanović postiže svoj četvrti gol danas, a ukupno 14 za nas. Danas bez prevelikog posla je bila naša odbrana, pa je tu mogućnost iskoristi naš štoper Andrija Gambiroža i u 75 minutu se upisao u listu strelaca. Tačku na današnju goleadu sa naše strane je stavio Filip Simonović, koji je u 77 minutu postigao het-trik posle lepih driblinga i jakim i preciznim udarcem „pocepao“ mrežu protivnika, za 0:17. U 79 minutu kada su skoro svi naši igrači bili u šesnaestercu domaćina i trudili se da obore klubski rekord koji su postavili prošle godine, zaboravljeni napadač Pukovčana je na centru došao prvi do jedne izbijene lopte. Naš golman Danilo Stanković je krenuo ka njemu, Ognjen Nikolić ga je skoro sustigao ali u odlučujućem trenuntku je usledio šut i počasni pogodak za ekipu Pukovca, za konačnik 1:17. Sve čestitke domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri. A našim momcima čestitke na ovom rezultatu. Sledeće nedelje igramo protiv Mladosti iz Merošine na našem terenu. Utakmica koja će biti ozbiljnija i teža od ove, ali možda i pravo merilo da vidimo gde smo i koliko smo jaki u ovom trenutku. Idemo dalje. Samo Jako !!!