Andrija Milošević u 17 min                        Dušan Čakić u 56 i 65 min
      Lazar Đokić u 72 min
      Nemanja Stojanović u 79 min

Pioniri 2003 godište

U 3. kolu pionirske lige FS Niša, u pravom derbiju kola, na našem terenu u Donjem Komrenu ugostili smo ekipu Mladosti iz Merošine. I kao što smo najavili prošle nedelje čekala nas je izuzetno teška i neizvesna utakmica do zadnjeg sudijskog zvižduka. Po izuzetno teškom vremenu i neravnom terenu, viđena je kvalitetna utakmica sa dosta šansi a i golova. Prvi peh našoj ekipi se desio pre samog početka utakmice, kada nam se na zagrevanju povredio levi bek Luka Dimitrijević, pa smo morali da u trenutku menjamo ono šta smo juče uvežbavali na zajedničkom treningu. To nije omelo naše „šampione“ već su od samog starta utakmice krenuli ozbiljno i motivisano. Težiste igre u prvih 10-ak minuta je bilo na polovini gostiju, probali smo šutevima sa distance, ali su naši napadači bili neprecizni. Sve do 16 minuta kada je usledio centaršut Lazara Đokića sa desne strane, lopta je pala u “peterac” i posle par pokušaja dolazi do Andrije Miloševića koji preciznim udarcem donosi prednost našoj ekipi a ujedno i veliko slavlje. Posle tog gola lopta nije htela u gol, probao je Nemanja Stojanović iz prekida, ali je lopta otišla preko prečke, Lazar Đokić je pogodio stativu, Andrija Milošević je šutirao ali mu lopta prelazi preko stopala i odlazi pored gola. Mladost je u drugom delu prvog poluvremena imala više od igre i imala svoje prilike preko Čakića koji je u dva navrata izlazio iskosa neometan ispred našeg gola ali šutirao direktno u golmana Danila Stankovića. Velika prilika za Mladost bila je u 37 minutu kada je Andrejić prevario kompletnu našu odbranu ali šutirao pored gola.  Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za nas.

Na poluvremenu smo morali da izvršimo još jednu prinudnu zamenu, a samom promenom je moralo da dođe i do promene formacije. Gosti su u drugom poluvremenu krenuli ozbiljnije i odlučnije i imali potpunu inicijativu, što je rezultiralo golom u 55 minutu, visoka lopta je prebacila dva naša igrača Čakić je stigao do nje pre našeg golmana i spoveo u mrežu. Od tog trenutka sledi pad u igri naših momaka, Mladost je imala kontrolu igre i konstantno napadala. Pokušavali smo  dugim loptama ali naša ekipa još fizički nespremna i platili smo ceh u 64 minutu kada napadač Mladosti, Čakić posle jedne traljave intervencije na sredini terena naših igrača, matira našeg golmana i preokreće rezultat na 1:2. Nakon tog gola napravili smo još jednu rotaciju u igri i radili nešto što smo vežbali na jučerašnjem treningu. U 71 minutu naši momci su izborili korner sa desne strane. Nemanja Stojanović izvodi korner na drugu stativu Lazar Đokić iako ne najviši igrač na terenu, nadskače sve igrače Mladosti i „zabada“ loptu pod prečku, za 2:2. Nošeni tim golom naši „šampioni“ su dobili još veći motiv za pobedom. Tada ubacujemo sve preostale sveže igrače sa klupe i krećemo u napad. Na samom kraju u 80 minutu, dosuđen je slobodan udarac za nas. Sa nekih 25 metara, naš kapiten Nemanja Stojanović, perfektno šutira na gol, golman gostiju Stojanović je bio kratak i lopta završava iza njegovih leđa i usledilo je veliko slavlje naših momaka za 3:2, totalni preokret. Nadoknadu vremena smo odigrali skroz disciplinovano i ponašali se na terenu onako kako treba, Pokazali smo da možemo i šta je kolektiv. Čestitamo ekipi Mladosti koja je bila fer i dostojan rival, svojom igrom zaslužila je bar bod. Na krilima dobre igre i današnjeg rezultata, spremamo se za gostovanje sledeće nedelje ekipi Železničara. I ako ponovimo današnju igru, rezultat sigurno neće izostati. Idemo dalje, Samo Jako !!!

Comments Off on Šampion Nais : Mladost Merošina 3:2    Read More