Filip Simonović u 13, 26 i 37 min
                                                              Stefan Stoiljković u 20 i 65 min
                                                              Đorđe Blagojević u 36 min

Pioniri 2003 godište

U 9. kolu, koje je ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, pioniri našeg kluba gostovali su ekipi Car Konstantina. Na zahtev domaće ekipe, utakmica je odigrana u malo neobičnom terminu, petak od 13 sati, ali i to nije omelo naše „šampione“, da prikazu odličnu igru i upišu nova tri boda. Od samog starta smo preuzeli inicijativu, i bili opasni po gol protivnika tokom celog meča. U 8 minutu, po desnoj strani Veljko Marinković odigrava do Filipa Simonovića, koji posle driblinga dodaje loptu Lazaru Đokiću, koji postiže vodeći pogodak za nas. Tek što se krenulo sa centra, ekipa Car Konstantina je kombinovala na sredini, loptu im oduzima naš kapiten Nemanja Stojanović i odigrava u prostor za brzonogog Andriju Miloševića, koji povećava na 0:2. U 13 minutu, Đorđe Blagojević oduzima loptu protivničkom igraču, odigrava do Nemanje Stojanovića, koji šutira iz prve, golman mu brani i odbija loptu, na koju natrčava Filip Simonović i preciznim lob udarcem povećava na 0:3. Igrao se 16 minut, Stefan Stojiljković je na sredini bio najviši u skoku, lopta dolazi do Nemanje Stojanovića, koji ponovo odigrava u prostor ali ovaj put Lazaru Đokiću i to je 0:4. Kako se krenulo sa centra, tako su “Carevi” primili još jedan gol. Na sredini su kombinovali Nemanja Stojanović i Lazar Đokić, koji upošljava Andriju Miloševića po levoj strani ovaj beži odbrani i postiže pogodak za 0:5. Naredna tri minuta, su bila za uživanje, lopta je išla od noge do noge, prelepa pas igra i nesebičnost naših „šampiona“ je ponovo urodila plodom. Ovag puta je posle trominutne ševe, sa 20 metara Filip Simonović  prelepim šutom povećao rezultat na 0:6. U 27 minutu, akcija je krenula od našeg golmana, koji je odigrao do Luke Dimitrijevića, koji menja stranu i loptu dobija Veljko Marinković, odigrava dupli pas sa Filipom Simonovićem koji odigrava povratnu na šesnaest metara Lazaru Đokiću, koji šutira iz prve i povećava na 0:7. Igrao se 29 minut, posle jedne od mnoštva presečenih lopti na sredini, Stefan Stojiljković dodaje Filipu Simonoviću, koji dribla odbranu domaćina i izlazi sam ispred golmana i rutinski postiže pogodak za 0:8. U 30 minutu, Đorđe Blagojević se izborio za loptu, odigrava  Nemanji Stojanoviću koji upošljava Andriju Miloševića, koji prolazi levom stranom i kreće ka golu, golman “Cara” Mladenović ostaje ukopan na liniji  a ovaj preciznim udarcem u nebranjeni deo mreže povećava na 0:9. A onda su naši „šampioni“ uradili nešto što do sada nisu, za tri minuta su postigli tri gola. Igrao se 31 minut, kao i do tada sve akcije domaćina smo prekidali na polovini terena, ovog puta Andrija Gambiroža oduzima loptu, dodaje Nemanj Stojanoviću koji ponovo asistura Lazaru Đokiću, koji gradi dvojicu štopera, okreće ih i postiže 10-i pogodak za nas. Svoju odličnu igru u defanzivi krunisao je golom u ofanzivi i Stefan Stojiljković. Igrao se 35 minut, Ognjen Nikolić glavom odigrava do Andrije Miloševića koji probija po levoj strani,u trenutku centaršuta je primetio samog Stefana Stojiljkovića na 17-18 metara, preciznim dodavanjem ga uposlio i ovaj neometano postigao gol za 0:11. U 36 minutu, uigrana akcija, Lazar Dokić, Filip Simonović i Stefan Stojiljković, ovaj prvi utrčava u prazan prostor, Lazar Đokić odigrava i Filip Simonović postiže svoj het-trik a ukupno 12-i pogodak za nas. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Golgeter “šampiona” Lazar Đokić vara golmana “carića” Mladenovića.

Ubitačno prvo poluvreme našeg tima i i možda najveći debakl mlađih kategorija Car Konstantina u istoriji kluba. Fudbalska lekcija koju će dugo pamtiti svi na Bubnju. U drugom poluvremenu, viđena je dosta mirnija i staloženija igra. Pobeda je bila već osigurana tako da smo odmarali ključne igrače. Priliku da pokažu šta znaju su dobili svi “šampioni”. Napravili smo male rotacije ali i dalje je igra bila na našoj strani. Jedino nas gol nije hteo. Već su naši pioniri krenuli da se „uspavljuju“, i domaćin je to iskoristio. Igrao se 51 minut, presekli su nam loptu na našoj polovini i krenuli u napad, napravili smo prekršaj u zoni šuta. Slobodni udarac izvodi Radosavljević, koji šutira pod prečku, naš golman je nemoćan i to je 1:12. Posle tog gola smo uspostavili igru, imali su svoje šanse i Nemanja Stojanović, pa dva puta Radovan Mitić, Lazar Đokić, Ognjen Nikolić, ali lopta nije više htela u gol. Sve do 65 minuta kada Đorđe Blagojević, ponovo šutira sa 20 metara rezervni golman “carića” Savić ispušta tu loptu i postiže konačnih 1:13. Do zadnjeg sudijskog zvižduka smo utakmicu mirno priveli kraju. Potom je usledilo veliko slavlje i pesma u svlačionici. Što se tiče današnje utakmice, viđena je možda jedno od najlepših poluvremena naših „šampiona“. Ovim je zvanično jesenji deo okončan, očekuje nas još jedna zaostala utakmica protiv ekipe Železničara i prilika da se postavi novi rekord kluba od 8 utakmica i 8 pobeda u nizu. Ako ponovimo ovakvu igru pobeda je zagarantovana a uz to i jesenja titula prvaka gradske lige. Idemo dalje. Samo Jako!!!

Snaga “šampiona”: pioniri Šampion Naisa nakon velike pobede na Bubnju.

Pauzu u prvenstvu RIS lige za kadete i omladince iskoristili smo da odigramo prijateljsku utakmicu omladinaca Šampion Naisa i kadeta Šampion Naisa na sjajnom terenu u Medoševcu. Omladinci su trijumfovali ubedljivo sa čak 8:1. Golove su postigli Danijel Cvetković 3, Stefan Milošević 2, Filip Nikolić 2 i Đorđe Stanković. Gol za kadete postigao je Nikola Peternel.

Comments Off on Car Konstantin : Šampion Nais 1:13    Read More