Milan Budiša u 5 i 28 min
                                                                                          Viktor Koričanin u 15 min
                                                                                          Ilija Petrović u 23 min

petlići 2002 godište

Ništa novo sto se tiče naših petlića. U zaostaloj utakmici lige FS Niša ekipa Palilulca je slavila na našem terenu sa 4:0. Utakmica je bila rešena već u prvom poluvremenu. Od  starta utakmice gosti su krenuli snažno ka našem golu i već u 5 minutu posle greške Andrije Gambirože na sredini terena sa leve strane gosti su pripretili opasnim prodorom koji je presečen od strane našeg stopera Ognjena Spasića međutim usledio je korner. Kao i do sada na predhodnim utakmicama prekidi su nam bili slaba tačka tako i na ovoj utakmici posle ubacivanja lopte u naš šesnaesterac Budiša je bio ostavljen od strane naših igrača i plasirao loptu u gol za vođstvo gostiju od 0:1 .Posle primljenog gola naši igrači su uspeli malo da primire loptu ali se uglavnom igralo na sredini terena bez šansi da pripretimo golu gostiju. Pokušavali smo preko bočnih igrača Filipa Nedeljkovića i Andrije Gambirože da uposlimo naseg špica Nemanju Stojanovića ali su odbrambeni igrači gostiju reagovali pravovremeno. Iz tih naših pokušaja usledile su kontre gostiju preko brzonogih napadača gostiju Petrovića i Koričanca. U 10 min iz slobodnog udarca sa jedno 20 metara Koričanac pokušao da pripreti golmanu Aleksandru Petroviću opasnim udarcem koji završava iznad gola. Igrao se 15 minut prodor Petrovića sa desne strane koji biva fauliran od strane Pavla Janićijevića, iz slobodnog udarca Koričanac postiže sjajan pogodak u gornji levi ugao nemoćnog Aleksandra Petrovića za vođstvo od 2:0. Krenuli smo jačim tempom ka golu gostiju i sredinom prvog poluvremena posle prekršaja na sredini terena Ognjen Spasić odličnim centaršutom u šesnaesterac gostiju pokušava da uposli Nemanju Stojanovića koji nije uspeo da dotakne loptu i promeni pravac lopte pa ona završava u naručje golmana gostiju. Par minuta kasnije odličnim pasom Đorđe Milosević u prazan prostor upošljava Filipa Nedeljkovića čiji pokušaj centaršuta biva izblokiran i usledio korner iz kojeg ništa konkretno nismo uspeli da postignemo. I dok su se naši igrači vraćali na svoje pozicije golman gostiju ispucava loptu ka brzonogom Ilii Petroviću koji beži našim igračima sa desne strane izlazi sam pred našim golmanom i rešava sutuaciju jedan na jedan za 0:3 za Palilulac. Par minuta kasnije nakon pokušaja gostiju da uposle Petrovića, Pavle Janićijević pravi početničku grešku iako je pre stigo do lopte i pokušao da izbaci loptu u aut loše zahvatio loptu koja je nastavila put ka našem golu Aleksandar Petrović je pokušao da ispravi grešku ali brzi napadač Petrović je pre stigo do lopte i postiže pogodak za 0:4. Tako se i završilo prvo poluvreme. Naša ekipa nije imala ozbiljne prilike ka golu gostiju u prvom delu.

U drugom delu utakmice možemo reći da se videla prava borba na sredini terena. Naše prilike su se uglavno zaustavljale ispred šesnaesterca gostiju. Moramo napomenuti na sjajnoj igri Andrije Gambirože jednog od najmlađih igrača u našem timu i posle kiksa na početku utakmice opravdao je očekivanja. Gosti su imali nekoliko šansa da dotuku našu ekipu i to preko možemo reći igrača utakmice Ilije Petrovića ali naš golman Aleksandar Petrović je blistao u drugom poluvremenu i to mu je to najbolje poluvreme u dosadašnjem delu prvenstva. Moglo se videti par lepih dodavanja Đorđe Miloševića i Nikole Milosavljevića preko Nemanje Stojanovića i Filipa Nedeljkovića ali danas nismo ni imali sreće. Treba istaći i odličnu partiju i pravoremene reakcije Pavleta Petrovića u odbrani. Pokušali smo izmenama da pripretimo golu gostiju umesto Nikole Milosavljevića u igru je ušao Bogdan Stanković takođe jedan od najmlađih igrača našeg tima, probali smo da zarotiramo pozicije nekih igrača ali bez većih promena. Iako smo u prethodnim utakmicama padali i psihički i fizički u drugom delu igre danas smo uspeli da izdržimo pritisak Palilulca i odbranimo gol. Međutim utakmicu završavamo bez pravog i ozbiljnog šuta na gol gostujuće ekipe ali dobrim odbranama našeg golmana Aleksandra Petrovića sprečen je visok poraz našeg tima. Sezonu lige petlića FS Niša naši dečaci završavaju na pretposlednjem mestu.