Luka Dimitrijević u 65, 72 i 77 min
     Veljko Marinković u 68 min
     Andrija Milošević u 79 min

Pioniri 2003 godište

Ove nedelje naši pioniri nastavili su prolećni deo prvenstva, utakmicom protiv Pukovca. I ako je rezultat na kraju bio visok, današnja igra je bila daleko ispod nivoa na koje smo navikli od naših pionira. Moramo da napomenemo da smo utakmicu igrali bez najboljeg igrača Lazara Đokića koji je povređen, što se dosta odrazilo na igru, bez golmana i standardnog štopera, tako da je sastav izgledao dosta šaroliko. Prvi munuti utakmice su pripali našim pionirima pa tako već u 3 minutu Nemanja Stojanović lobuje golmana za 1:0. Nedugo zatim ista situacija i isti igrač, igrao se 12 minut, Nemanja Stojanović ponovo lobuje golmana za 2:0. I taman kada se činilo da će sve biti kako treba desio se totalni pad i nepovezanost u igri. Odbrana je promašivala visoke lopte, bekovi su vraćali poluvisoke lopte golmanu, sredina je bila skroz napovezana, napad potpuno odsečen. Narednig 15-ak minuta nismo ličili na tim. Tek u 26 minutu po desnoj strani probija Filip Simonović, centrira do Radovana Mitića koji sa 5 metara postiže pogodak za 3:0. Isti igrač u 30 minutu biva najprisebniji u gužvi ispred gola Pukovca i to je 4:0 za nas. Posle ta dva gola ponovo sledi pad i rasulo u igri. Koji je rezultrirao time da u 37 minutu primamo gol. Danijel Jakovljević nije ostavio igrača u ofsajdu ovaj asistira do Milojkovića koji pogađa mrežu. Pred sam kraj prvog dela u 40 minutu po levoj strani probija Andrija Milošević, ulazi u šesnaesterac, odigrava do Filipa Simonovića koji stavlja tačku na poluvreme, golom za 5:1.

Posle kritika na poluvremenu koje su dobili na trenutke naši pioniri delovali su kao tim, ali je potom opet usledila loša i sebična igra. U 45 minutu Nemanja Stojanović šutira sa 16 metara i to je 6:1, isti igrač u 52 minutu volejem iz okreta povećava na 7:1. Potom u 60 minutu na odbijenu loptu natrčava Radovan Mitić i to je 8:1. Na 9:1 povećava Luka Dimitrijević,u 65 minutu nakon asistencije Filipa Simonovića koji je odlično promenio stranu. Igrao se 68 minut Andrija Milošević dodaje do Filipa Simonovića koji upošljava Veljka Marinkovića koji postiže 10 gol za nas. Do kraja utakmice, Luka Dimitrijević postiže jos 2 gola, u 72 i 77 minutu, i jedan Andrija Milošević u 75 minutu. Što je ukupno 13:1 za naše pionire. Posle dobrog jesenjeg dela i dobrih partija u futsal ligi, današnja igra treba da nas zabrine. Očigledno da neki još uvek nisu shvatili da je fudbal kolektivna igra. I da to što određenim igračima pružamo priliku da igraju za kadete loše koriste svoje minute i igraju se sa strpljenjem trenera kada nastupaju za pionire. Ako se ovo nastave, bićemo prinuđeni da pojedince stavimo na klupu da se malo oflade i shvate da niko nije ispred kolektiva. Jer današnjom utakmicom tj. zalaganjem i ponašanjem su pređene sve granice. Sledeće nedelje gostujemo ekipi Mladosti iz Merošine, direktnom konkurentu za prvo mesto. Ali ovakvom igrom nemamo šta da tražimo u borbi za prvo mesto. S nadom da je ovo bio jedan loš dan naših šampiona, gledamo napred i idemo u nove pobede.