Posted on 16-10-2016
Uroš Žikić u 10.min                                        Andrija Stanišić u 80 min
Nemanja Ilić u 74.min

pioniri 2002 godište

U 7. kolu gradske lige pionira u Svrljigu, naši dečaci su odmerili snage sa istoimenom ekipom i na žalost prošli neslavno izgubivši rezultatom 2:1. Moramo da kažemo na početku izveštaja da je i na sve to kumovao glavni arbitar ovog meča Nikola Marinković koji pri rezultatu 1:0 za domaćina nije svirao čist jedanesterac za našu ekipu, gde je u šesnestercu na očigled svih Vasić igrao rukom. Pored ovog detalja koji u ovakvim egal utakmicama dosta toga odlučuje, moramo i da kažemo da su naši dečaci odigrali dosta slabo prvo poluvreme i ušli u utakmicu veoma bojažljivo i samim tim izgubili dosta duela pogotovo na sredini terena gde je naš tim možda i najjači. U 5.minutu slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara je izveo Andrija Stanišić, šutirao veoma dobro, golman gomaćih brani udarac a na loptu natrčava Lazar Đokić neometan na petercu šutira preko gola. Nakon toga stiže kazna. Loptu je uzeo kapiten domaćih Žikić na desnoj strani, nanizao nekoliko naših igrača i šutirao gotovo iz mrtvog ugla. Lopta je prošla pored nogu loše postavljenog Aleksandra Petrovića i u prvi ugao ušla u mrežu za vođstvo domaćina 1:0. I pored primljenog gola i slabog prvog poluvremena, stvorene su sasvim korektne šanse za postizanje gola ali očigledano da je završnica dosta slaba ne samo u pionirskoj selekciji nego i u ostalim. U 20.minutu negde na četrdeset metara od svog gola loptu gubi štoper domaće ekipe Marković koji mu oduzima Lazar Đokić i kreće sam ka golu, međutim Marković nije odustao i jurio Đokića do kraja i stigao ga u poslednjem trenutku kada je uputio udarac ka golu, malo zakačio loptu pri udarcu taman toliko da uspori loptu i možda čak spreči čist pogodak. Pet minuta kasnije udarac je oprobao Ilić sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta prošla tik iznad prečke našeg golmana Aleksandra Petrovića. U 35.minutu ponovo slobodan udarac za naš tim skoro sa istog mesta kao i u 5.minutu, ponovo je oprobao svoj udarac Andrija Stanišić, ali ovoga puta lopta je otišla iznad prečke. Poluvreme za zaborav naših pionira i razočaravajuća partija pojedinaca od kojih se najviše očekivalo.

U drugom poluvremenu malo bolja igra naših pionira, a pogotovo ulaskom u igru Filipa Simonovića. Već u 50.minutu Veljko Mirković je odigrao dobar pas u prostor za Filipa Simonovića koji za malo kasni i golman domaćih Marković stiže ipak pre do lopte. U 60.minutu ponovo je u centru pažnje Filip Simonović, Đorđe Milošević je prošao kroz sredinu terena, odigrao do Filipa Simonovića koji iz prijema izbacuje jednog odbrambenog igrača, šutira, ali lopta odlazi pored stative. U 65.minutu sporna pomenuta situacija. Filip Simonović je odlično probio po levoj strani centrirao i loptu koja je išla na nogu Lazaru Đokiću štoper domaćih Vasić skida rukom i to je čist jedanesterac, ali je glavni arbitar Nikola Marinković ostao nem! U 74.minutu nakon pritiska naših igrača, sevnula je kontra domaćina preko Žikića koji je odigrao loptu za Ilića spojivši ga sa golom, gde on rutinski prebacuje loptu preko nemaćnog Aleksandra Petrovića i to je već 2:0 za domaći tim. U 77. minutu stopostotna šansa za domaće tim kada se jedan na jedan našao Đorđević sa našim golmanom koji je izvanredno reagovao i spasio naš tim. U 80.minutu slobodan udarac je izveo Đorđe Đorđević iskosa sa leve strane, dobro centrirao u peterac na glavu Andrije Stanišića koji smanjuje na 2:1. U nadoknadi vremena još jedan slobodan udarac ovoga puta sa desne strane izveo je Nemanja Stojanović, ubacio loptu u šesnaesterac, nastala je velika gužva, međutim igrači Svrljiga nekako izbacuju loptu i sudija svira kraj utakmice. Pored toga što je danas očigledno oštećen naš tim od strane sudija, slaba efikasnost i malodušnost je nešto što je glavni problem, na kome mora da se radi u narednom periodu da bi rezultati bili dobri u nekom kontinuitetu.